Достапни линкови

Експлозија во Авганистан, 11 мртви


Авганистанските власти соопштија дека при експлозиjа на бомба загиналo 11-члено семејство во јужен Авганистан. Локалните власти во областа Хелманд соопштија дека инцидентот се случил во близина на регионот каде меѓународните и авганистанските безбедносни сили се бореа против Талибанците.
XS
SM
MD
LG