Достапни линкови

Хамас бара продолжување на притворот за британски новинар


Воениот обвинител на Газа бара да се продолжи казната притвор за британскиот новинар, Пол Мартин уапсен пред две недели. Претставници на Хамас тврдат дека тој претставува безбедносна закана и ќе бараат од судот да го задржат уште 15 дена.Неговиот адвокат изјави дека процесот се третира како безбедносна мерка и се уште новинарот не е официјално oбвинет.
XS
SM
MD
LG