Достапни линкови

Убиен Африканец пред да влезе во Израел


Египетските граничари денеска убиле еден африкански емигрант и уапсиле уште 16-мина кои сакале нелегално да ја поминат границата и да влезат во Израел известува новинските агенции. Многу африкански имигранти секоја година се обидуваат нелегално да влезат во Израел и таму да бараат политички азил или некаква работа. Египетските граничари во последниве две години убиле неколку десетици африкански имигранти што предизвика критика од борците за човекови права, известуваат агенциите.
XS
SM
MD
LG