Достапни линкови

Повлечени предупредувањата за Цунами


Американскиот центар за набљудување на Цунами бранови го повлече предупредувањето за нови бранови во сите земји на Пацификот. Јапонската метеоролошка служба соопшти дека степенот за опасност од цунами е вратен на нормално ниво.
XS
SM
MD
LG