Достапни линкови

Двоен агент од Ал Каеда повикува на „Џихад“


Двојниот агент Хамам Кали ал Балави со видео снима повикува на света војна . Агентот кој на 30 декември минатата година во самубиствен напад уби 7 агенти на ЦИА, непосредно пред нападот оставил и 40-минутно видео. Ал Балави во видеото објаснил како се инфилтрирал во јорданската разузнавачка служба која подоцна го пратила во круговите на Ал Каеда за да известува за нивните активности.
XS
SM
MD
LG