Достапни линкови

Цунами го погоди крајбрежјето на Русија


Цунами бранови го погодија рускиот брег. Руските власти велат дека брановите со висина од 80 сантиметри не направиле голема штета. Новинската агенција РИА пренесува дека се повлечени предупредувањата за нови цунами бранови затоа што опасност од големи бранови поминала.
XS
SM
MD
LG