Достапни линкови

Палестински демонстранти нападнале туристи со камења


Изрелската полиција соопшти дека навлегла во светиот град Ерусалим да ги растера палестинските демонстранти. Во соопштението на полицијата стои дека Палестинците фрлале камења по туристите. Засега нема повредени и уапсени се вели во продолжение на соопштението.
XS
SM
MD
LG