Достапни линкови

Цунами бранови ги погоди Хаваи, Јапонија и Австралија


Серија од цунами бранови предизвикани од земјотресот во Чиле, вчеравечер ги погоди крајбрежните области на Хаваи, Австралија и Јапонија. Новинските агенции известуваат дека делови од крајбрежјето се поплавени но не се предизвикани сериозни штети како што се очекувало и нема регистирано жртви во овие земји од водените бранови. Населението било засолнато во повисоките делови од регионот. Во тие области се уште постои опасност од нови бранови јавуваат агенциите.
XS
SM
MD
LG