Достапни линкови

Силен земјотрес и во Пакистан


Земјотрес со јачина од 6,2 степени по Рихтеровата скала, изутринава го погоди и северен Пакистан. Властите соопштуваат дека епицентарот на земјотересот бил на планината Хиндукуш. За сега нема регистрирано жртви или материјална штета од земјотресот во регионот.
XS
SM
MD
LG