Достапни линкови

Медведев: Милитантите на Кавказот се шират како рак


Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска изјави дека сепаратистичките милитанти се шираат како метастазиран рак во северниот кавкаски регион. Оваа забелешка Медведев ја даде при ненајавената посета во покраината Кабардино- Балкарија каде што се сретна со локалните власти. Руската Влада ги обвини исламистичките милитанти за насилството во Северен Кавказ.
XS
SM
MD
LG