Достапни линкови

Нов земјотрес во Чиле со јачина од 6,9 степени по Рихтер


Над 120 луѓе загинаа од серијата земјотреси што го зафатија Чиле, но се стравува дека овој број не е конечен.Првиот земјотрес утринава беше со јачина од 8,8 степени додека последниот е со јачина од 6,9 степени по Рихтерова скала.Чилеанските медиуми јавуват дека околу 20 згради се целосно разрушени во градота Консепсион, главните патишта се распукани и срушени се многу мостови.
XS
SM
MD
LG