Достапни линкови

ЕУ ќе испрати 3 милиони евра за Чиле


Европската Унија ќе испрати хуманитарна помош вредна 3 милиони евра за погодените од земјотресот во Чиле. Шефот на Европската Комисија, Жозе Мануел Баросо денеска изјави дека ќе испратат и повеќе доколку има потреба и дека се подготвени да одговорат на секој повик за помош на земјата.
XS
SM
MD
LG