Достапни линкови

Пронајдени напуштени Руски тенкови


Околу 100 напуштени тенкови се пронајдени во подножјето на планината Урал. На видео снимките што ги емитуваа руските медуими се прикажани руските Т-80 тенкови паркирани во близина на градот Екатеринбург. Новинската агенција РИА известува дека воените обвинители истражуваат зошто се оставени таму воените возила.
XS
SM
MD
LG