Достапни линкови

Обесени мажи во Иран


Иранската новинска агенција, ИСНА јавува дека иранските власти осудиле и обесиле 8 мажи обвинети за убиство на полицајци и шверц на дрога. Со последниве податоци, само годинава се обесени најмалку 25 луѓе во Иран.

XS
SM
MD
LG