Достапни линкови

Експерти од ЕУ ќе ги разгледуваат грчките планови


Претставници на Европската Унија во понеделник ќе се сретнат со грчките лидери во Атина за да ги разгледаат владините планови за намалување на буџетскиот дефицит, се вели во соопштението на ЕУ. Еврокомесарот за финансии, Оли Рен треба да се сретне со Премиерот, Министерот за финансии и гувернерот на Централната Банка во Атина и да разговара за економската ситуација во која се наоѓа Грција.
XS
SM
MD
LG