Достапни линкови

Систани: Верските лидери да останат на страна од изборите во Ирак


Ирачкиот шиитски верски лидер ајатолахот Али Систани, ги повика верските претставници да останат неутрални на престојните парламентарни избори. Тој додаде дека не е сипматизер на ниту една од партииите ниту на некој од кандидатите за пратеници и побара да не го поврзуваат со нив. Парламентарните избори во Ирак се закажани за 7–ми март.
XS
SM
MD
LG