Достапни линкови

Сомалиските пирати наплатија откуп за грчки брод


Сомалиските пирати денеска наплатиле откуп за еден грчки товарен брод и 20-члениот екипаж. Поморската мисија на Европската Унија не соопшти колку платиле откупот за ослободување на заложниците.Ова е втор пат за два дена како сомалиските пирати собираат откуп за киднапирани бродови известуваат новинските агениции.
XS
SM
MD
LG