Достапни линкови

Нови земјотреси во Чиле


Американската геолошка служба соопшти дека по силниот земјотрес од 8,8 степени што утринава го погоди Чиле, досега уште неколку земјотреси со јачина од околку 6 степени по Рихтеровата скала ја тресат областа.
XS
SM
MD
LG