Достапни линкови

Винфри:Марџах е исчистен од милитанти


Американскиот командант, Џошуа Винфри изјави денеска дека авганистанскиот град Марџах во областа Хелманд е „исчистен од милитанти“ по двенеделната воена операција. Операција „ Муштрак“ е најголемата заедничка акција на американските и авганистанките војници во последниве 10- тина години.
XS
SM
MD
LG