Достапни линкови

Самобиствен напад во Пакистан


Во самоубиствен бомбашки напад во северо-западен Пакистан биле убиени тројца полицајци и два цивила, а уште 20-тина луѓе биле повредени. Цел на нападот била полициска станица, а од експлозијата била оштетена и џамијата.
XS
SM
MD
LG