Достапни линкови

Силен земјотрес во ЧилеСилен земјотрес го погодил Чиле, кој според американската геолошка служба, бил со јачина од 8,3 степени според Рихтеровата скала. Засега нема информации за жртви и материјални штети. Издадено е предупредување за можно цунами во Чиле, но и во Перу и Еквадор.
XS
SM
MD
LG