Достапни линкови

САД го подржуваат територијалниот интегритет на Косово


Помошникот американски државен секретар Стујарт Џонс денеска во Приштина повтори дека САД го подржуваат територијалниот интегритет на Косово. Тој по средбата со државниот врв изјави дека се наоѓа на рутински консултации на Косово.
XS
SM
MD
LG