Достапни линкови

Шимпанзо на рехабилитација од цигари и алкохол


Шимпанзо од руска зоолошка градина е испратено на рехебилитација поради пушење и пиење пиво. Шимпаното Шора, споре Комсомолска Правда, бил циркуски изведувач, но откако станал агресивен бил пратен во зоолошката во Ростов. Не се знае како Шора станал зависен од цигари и алкохол но сега се наоша во центар за рехабилитација.
XS
SM
MD
LG