Достапни линкови

Вељаносвки - Нема иницјативи за менување на Уставот за Уставниот Суд


Нема најави за менување на Уставот во делот на надлежностите на Уставниот суд, изјави денеска претседателот на Собранието Трајко Вељаноски. Ставот на пратеничката Благородна Дулиќ која вчера го праша министерот за правда Михајло Маневски дали се разгледува можност за промени на Деловникот на Уставниот суд, според Вељановски е личен и за тоа нема иницијатива ниту од пратеничката група од ВМРО-ДПМНЕ, ниту од Законодавно-правната комисија на која Дулиќ е претседател.
XS
SM
MD
LG