Достапни линкови

Германија со дополнителни сили во Авганистан


Германскиот Парламент денеска изгласа во Авганистан да бидат испратени уште 850 војници, како и мисијата да биде продолжена за уште една година. Германија има трет по големина контингент во НАТО силите во Авганистан од 4500 војници главно на северот на земјата.
XS
SM
MD
LG