Достапни линкови

Италија - разбивање мрежа за регрутација на Курди за ПКК


Италијанската полиција соопшти дека издала налог за апсење на 11 лица од Венеција и други северни градови во земјата. Станува збор за кординирана операција со Франција, Белгија и Холандија за разбивање мрежа за регрутирање курди за бунтовничката Курдската Работничка Партија во Турција.
XS
SM
MD
LG