Достапни линкови

ОН ќе го преиспитаат контроверзниот панел за климатски промени


Обединетите Нации соопштија дека ке го преиспитаат нивниот Климатски Панел, кој доби и Нобелова награда, поради нарушениот кредибилитет, изјави портпаролот Ник Нутал. Имено, во клучниот извештај на Панелот имало грешки во врска со глобалното затоплување, како и сомнеж за конфикт на интереси на шефот на Панелот Раџенда Пачаури.
XS
SM
MD
LG