Достапни линкови

Во Хаг почнува процес против бивш генерал на босанските срби


Во Хашкиот трибунал денеска започнува процесот против поранешниот генерал на босанските Срби Здравко Толимир. Тој е обвинет за геноцид и воени злосторства во врска со масакрот врз босанските Муслимани во Сребреница и Жепа.
XS
SM
MD
LG