Достапни линкови

Серија напади во Кабул - 14 загинати, 30 ранети


Најмалку 14 луѓе загинаа, а повеќе од 30 се повредени во денешната серија координирани напади во Кабул. Шефот на полицијата изјави дека меѓу жртвите има странци. Цел на нападите биле две приватни куќи за гости во центарот на главниот град на Авганистан. Талибанците ја презедоа одговорноста за овој напад во авганистанскиот главен град од 18 јануари, кога милитантите нападнаа владини објекти.
XS
SM
MD
LG