Достапни линкови

Грчкиот Премиер Папандреу на 9 Март во посета на САД


Грчкиот премиер Јоргос Папандреу добил покана на 9 март да ја посети Белата куќа што во Атина се толкува како политичка поддршка за Грција во моментите на криза. Според ТВ Мега Вашингтон досега не го поканил грчкиот премиер, бидејќи Пентагон бил незадоволен од позицијата на Грција во Авганистан. На дневен ред, меѓу другите, се решавањето на спорот за името на Македонија, преговорите за Кипар и неодложното почнување разговори со Турција за решавање на споровите за Егејско море.
XS
SM
MD
LG