Достапни линкови

Нимиц во Атина


Посредникот на ОН во македонско- грчкиот спор за името Метју Нимиц денеска престојува во Атина. Предвидено е тој да се сретне со грчкиот премиер Јоргос Папандреу и со заменик министерот за надворешни работи Димитрис Друцас. Нимиц во вторникот и средата престојуваше во Македонија и имаше средби со највисоките претставници на власта.
XS
SM
MD
LG