Достапни линкови

Состанок на Обама со правници за реформите во здравството


Американскиот претседател Барак Обама одржа седумчасовен состанок со правниците кои работат на реформирањето на американскиот здравствен систем. Обама изјави дека неговиот реформски план е „апсолутно критичен“ за одржлив економски развој. Републиканците, од друга страна, апелираат претседателот да престане со тековните реформски зафати и да преземе помали чекори.
XS
SM
MD
LG