Достапни линкови

Уште 11 турски офицери обвинети за бунт


Турскиот суд обвини уште единаесетмина офицери за наводно планирање бунт против власта пред неколку години. Со тоа, бројот на приведени лица, обвинети за бунт против власта се искачи на 31 лице. Новите обвиненија беа покренати само неколку часа по ослободувањето на поранешни шефови на морнарицата и воздухопловните сили.
XS
SM
MD
LG