Достапни линкови

Гадафи повика на Џихад против Швајцарија


Либискиот претседател Моамер ел Гадафи повика на Џихад, односно света војна против Швајцарија поради забраната на минарињата на џамиите. Гадафи исто така апелираше до сите муслимани да не купуваат швајцарски производи и да не патуваат со швајцарски превозници. Од министерството за надворешни работи во Берн одбија да ги коментираат апелите на Гадафи.
XS
SM
MD
LG