Достапни линкови

Експлозија на бомба во близина на трговски центар во Кабул


Бомбаш самоубиец детонирал експлозивна направа во близина на најголемиот трговски центар во главниот град на Авганистан, Кабул. Портпаролот на полициските сили ја потврди информацијата за нападот, додавајќи дека по експлозијата имало и истрели од огнено оружје. Засега нема информации за евентуални жртви.
XS
SM
MD
LG