Достапни линкови

Десетици загинати и повредени во пожар во фабрика во Бангладеш


Дваесет и едно лице загина а десетици се повредени во пожар кој изби во текстилна фабрика во градот Дака во Бангладеш. Локалните медиуми јавија дека тринаесетмина од загинатите биле жени а дека педесетмина се повредени во пожарот кој настанал во шесткатна зграда во близина на фабриката.
XS
SM
MD
LG