Достапни линкови

Прогноза за времето- сончево


Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со појава на умерена облачност. Во вечерните часови во западните делови ќе настапи наоблачување. Утринската температура се движи од минус еден до пет, а дневната ќе биде од 10 до 18 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура се спушти до два, а дневната ќе достигне до 16 степени.
XS
SM
MD
LG