Достапни линкови

Американско - израелски стратегии за Иран


Соединетите Американски Држави и Израел ги одржаа своите први стратешки разговори околку нуклерната политика на Иран пренесуваат новинските агенции. Израелското министерство за надворешни работи соопшти дека на средбата се разговарало за низа меѓународни прашања, додека француска новинска агенција известува дека главна тема на разговорот била контраверзната нуклеарна политика на Иран.Соединетите Држави, Израел и многу Западни земји стравуваат дека Иран има намера да произведува нукеарно оружје.
XS
SM
MD
LG