Достапни линкови

Сунитските политичари нема да ги бојкотираат изборите во Ирак


Сунитскиот политички блок се откажа од идеата да ги бојкотира престојните парламентарни избори на 7-ми март, во Ирак.Лидерот на Националниот фронт за дијалог , Салех ал Мултаг изјави денеска дека не сака со бојкотот на изборите да им даде шанса на противниците да го поткопаат нивниот проект, па затоа коалицијата Иракиа решила дека ќе учествува силно и активно во изборите.
XS
SM
MD
LG