Достапни линкови

Осудени за убиства на расна основа во Русија


Група од руски националисти денеска се осудени за неколку убиства на расна основа во Русија.Членовите на групата кои себеси се нарекуваат „Бели Волци “ се осудени на затворска казна од 6 до 23 години пренесуваат руските новински агенции.
XS
SM
MD
LG