Достапни линкови

Иванов на инагурацијата на Јанукович оствари неколку билатерални средби


Македонскиот претседател, Ѓорѓи Иванов денеска на инагурацијата на украинскиот претседател Виктор Јанукович разговарал на одвоени средби со неколку свои колеги соопштија од кабинетот на претседателот. Во соопштението се вели дека маргините на инагурацијата Иванов се сретнал со колегите од Полска, Црна Гора, Израел и Бугарија разговарал за подобрување на односите на Македонија со тие земји.
XS
SM
MD
LG