Достапни линкови

Средба на рускиот и либанскиот претседател


Либанскиот претседател, Михаил Слеjман се сретна денеска со својот руски колега, Дмитри Медведев во Москва.На средбата лидерите разговарале за билатерлните односи и за можна долгорочна воена соработка пренесуваат агенциите.
XS
SM
MD
LG