Достапни линкови

Франција пред ЕУ ја брани одлуката за продажба на воен брод на Русија


Францускиот министер за одбрана, Ерве Морин изјави денеска дека продажбата на воен брод на Русија не треба да се третира како тоа да е поранешниот Советски Сојуз. Тој на состанокот на министри за одбрана на Европската Унија истакна дека ја разбира загриженоста на Балтичките земји за намерите на Москва но не треба тоа да ја исклучива Русија од партнерството за мир и безбедност во Европа.


XS
SM
MD
LG