Достапни линкови

Папандреу:Грција треба да се промени


Грција треба да се промени, тој процес ќе биде тежок но поголемиот дел од народот ги подржува одлуките на Владата. Ова го изјави грчкиот премиер Јоргос Папандреу за австралиската телевизија Еј Би Си. Тој додаде дека Грција се соочува со лошо управување на економијата од претходната влада, корупција, непотизам и тоа мора да се промени. Папандреу побарал политичка поддршка за да може земјата да земе заем под каматни услови како другите европски земји.
XS
SM
MD
LG