Достапни линкови

МВР бара повторно отварањена истрагата за смртта на Борис Трајковски


Македонското министертво за внатрешни работи бара од јавното Обвинителство повторно да ја отвари истрагата за несреќата во Мостар каде загина претседателот Борис Трајковски. Повторно покренување на истрагата бара и швајцарскиот европратеник Андреас Грос. Утре навршуваат 6 години од авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски.
XS
SM
MD
LG