Достапни линкови

Меркел - Еврото за прв пат е во криза


Германската канцеларка Ангела Меркел оцени дека еврото е во тешка ситуација, за прв пат од воведувањето. Во интервју за Франфуртер Алгемајне Цајтунг, Меркел изјави дека довербата во еврото ќе биде вратена доколку буџетските проблеми во Грција и во некои други земји, бидат надминати со вистински мерки.
XS
SM
MD
LG