Достапни линкови

Јанукович инаугуриран за претседател на Украина


Виктор Јанукович денеска е инаугуриран за нов претседател на Украина. На церемонијата во парламентот, Јанукович положи заклетва и ја превзеде функцијата. Неговата против-кандидатка, Јулија Тимошенко не присуствуваше на инаугурацијата, а одбива и да си поднесе оставка на премиерската функција.
XS
SM
MD
LG