Достапни линкови

Ахмадинеџат во посета на Сирија


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат пристигна денеска во Дамаск на разговори со сирискиот претседател Башар Ал Асад. До средбата доаѓа само еден ден откако американскиот државен секретар Хилари Клинтон ја повика Сирија да се дистанцира од Иран поради спорот со меѓународната заедница во врска со нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG