Достапни линкови

Јужна Кореја ќе испрати 350 војници во Авганистан


Парламентот на Јужна Кореја одобри испраќање на 350 војници во Авганистан кои треба да им помагаат на цивилните инжинери. Јужно-корејските војници немаат мандат да се инвилвираат во воени операции.
XS
SM
MD
LG