Достапни линкови

Процес против Ехуд Олмерт за корупција


Во Ерусалим денеска почнува судскиот процес против поранешниот премиер Ехуд Олмерт, кој е обвинет за корупција. Тој се товари за малверзации во времето кога беше градоначалник и министер за индустрија и трговија. Поради сомневањата за корупција, Олмерт си поднесе оставка на премиерската функција пред 18 месеци.
XS
SM
MD
LG